خانه فعالیت های پیشین گزارش برنامه – ورکشاپ ادیت عکس جلسه اول

گزارش برنامه – ورکشاپ ادیت عکس جلسه اول

0 ثانیه خوانده شده
0
0
74

گزارش برنامه ورکشاپ ادیت عکس
مباحث وایت بالانس و رنگ در ادیت
توسط امیر بیرمی

گزارش وورکشاپ ادیت عکس
به قلم فریبرز کلانتری

به نام خدا
وورکشاپ ادیت عکس
موضوع:وایت بالانس و رنگ در ادیت
مدرس راهنما:امیر بیرمی
زمان :سه شنبه مورخ ١٢آبان ماه ١٣٩۴

این مشخصات اعلامیه ای بود که در تاریخ ١٠آبان ١٣٩۴ توسط گروه عکس گردی در راستای برگزاری اولین اجتماع علاقه مندان به عکاسی و عکاسان برای ارتقا در سطح انجام ادیت و پیشروی به سوی حرفه ای شدن زیر نظر عکس گردی برگزار شد. با توجه به شروع مجدد فعالیت گروه عکس گردی بعد از یک بازه چند ماهه ، انتظار استقبال تا حدودی کم بود اما با تمام این موضوعات تمامی اعضا ، با پیگیری و تبلیغ در گروه ها و مکانهای مختلف ، تمام سعی خود را کردند تا اطلاع رسانی به شکلی کامل انجام شود.

امروز ١٢آبان ٩۴
ساعت ١۴:٣٠ دقیقه قبل از شروع کارگاه تقریبا تمامی اعضا در محل برگزاری کلاس یعنی کافه گالری خانه مهر حضور پیدا کردند تا اقدامات لازم برای شروع کارگاه از قبیل نصب ویدئو پروژکتور، جایگذاری صندلی ها ، و ایجاد فضای مناسب جهت برگزاری کارگاه را انجام دهند.
در ساعت١۴:۵٠دقیقه تمامی اقدامات لازم جهت برگزاری و شروع کارگاه انجام شده بود و جناب بیرمی عزیز هم به جمع گروه پیوسته و اماده شروع و استارت کار بود.
هنرجویان و عکاسان هم ورودشان به سالن بیشتر و بیشتر میشد و لازم به ذکر است که واقعا همگی سعی داشتند که تا ساعت ١۵یعنی قبل از شروع به محل برسند. ساعت١۵ زمان شروع کارگاه بود اما با توجه به اینکه هنوز ورود دوستان ادامه داشت و هر لحظه بیشتر میشد تصمیم بر این شد که شروع کمی با تاخیر باشد، اما با توجه به استقبال بیش از حد ورود همچنان ادامه داشت.
در میان ورود دوستان گاه چشممان به دوستان یا بهتر است بگوییم اساتید حوزه عکس و عکاسی می افتاد که باعث افتخار بود تا در میان حضور هنرجویان و علاقه مندان ، کسانی حضور داشتند که سالها در این راستا فعالیت دارند و میتوانستیم از تجربیات آنان نیز استفاده کنیم ، از این میان میتوان آقایان علی حسینیان و سید جواد سیدی را نام برد ، همچنین دو هنرمند بزرگوار که از شهرستان به جمع ما پیوسته بودند آقای پوریا کریمی عزیز و آقای مهدی حقیقی دوست داشتنی که باید گفت با حضورشان روحیه ای مضاعف به اعضا ی گروه بخشیدند.

در ابتدا و طبق پیش بینی با توجه به اینکه اولین وورکشاپ گروه عکس گردی بود و اطلاع رسانی کمی دیر انجام شده بود و از طرفی دیگر برگزاری کلاس در اواسط هفته قرار داشت، مسئولان برگزاری ، تدارکات ورود تا ۵٠نفر را انجام داده بودند و همه چیز محیا و اماده بود، اما به دلیل استقبال بیش از حد ، در ساعت١۵:١٠دقیقه مجبور به اضافه کردن حدود ۵٠صندلی دیگر به سالن و انجام تمامی تدارکات دوبرابر پیش بینی اولیه شدیم. و این امر باعث کمی تاخیر در زمان شروع شد.

در ساعت ١۵:٢٠دقیقه جناب بیرمی کارگاه را شروع کرد و تمامی حضار با سکوت کامل و توجه فراوان به مطالب حضوری طلایی را رقم زدند. با توجه به حضور دانشجویان رشته عکاسی که تازه وارد این رشته شده بودند و هچنین دوستانی که سالهاست در این عرصه قدم برداشته بودند تصمیم بر این شد تا جناب بیرمی برای شروع مباحث ، ابتدا کمی از نکات کلیدی و ابتدایی کار با فتوشاپ توضیح دهد تا دوستان همگی امادگی اغاز مبحث اصلی را داشته باشند که در این میان باید تشکر کرد از اعضای دیرینه که با صبر و شکیبایی در کنار ما نشستند و منتظر شروع مبحث اصلی بودند.
بعد از توضیحات ابتدایی ، کارگاه در مسیر موضوع اصلی یعنی وایت بالانس و رنگ در عکاسی قرار گرفت و جناب بیرمی عزیز توضیحاتی مفید و موثر را برای دوستان به معرض نمایش و اموزش قرار داد.

در ساعت ١۶:٢٠ دقیقه استراحت کوتاهی صورت گرفت تا طولانی بودن زمان آموزش باعث خستگی نگردد و در این بین زمانی در اختیار ما قرار گرفت تا با پذیرایی از حضار این زمان را مقداری صمیمانه تر کنیم و همچنین فرصتی تا جناب آقای جلایری مدیر محترم گروه عکس گردی توضیحاتی را در خصوص اهداف و برنامه های عکس گردی در اختیار شرکت کنندگان قرار دهد. پس از یک استراحت ده دقیقه ای کارگاه در ساعت ١۶:٣٠دقیقه مجدد در مسیر خود قرار گرفت و جناب بیرمی ادامه توضیحات خود را آغاز نمود.

اولین کارگاه گروه عکس گردی در ساعت ١٧:۴٠دقیقه به پایان رسید و با توجه به نظر سنجی در انتهای کارگاه اکثریت حضار رضایت کافی را از تمامی جهات برگزاری داشتند.

در انتها نیز لازم میبینیم تا از مسئول محترم کافه گالری خانه مهر تشکر کنیم بابت همکاری بی دریغ با گروه عکس گردی که مارا در این امر یاری کردند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده naderjlyr
بارگذاری بیشتر در فعالیت های پیشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *