خانه فعالیت های پیشین گزارش برنامه – دهکده چوبی نیشابور

گزارش برنامه – دهکده چوبی نیشابور

0 ثانیه خوانده شده
0
0
5

اینبار برنامه با استقبال خوبی مواجه شد . ما یکشنبه شب اعلام برنامه کردیم . و تا سه شنبه شب ظرفیت تکمیل شد و لیست را بستیم . با اینکه سایت تازه راه اندازی شده بود و خیلی ها در اطلاع کامل سایت نبودند اما ۲۲ نفر ثبت نام اینترنتی انجام دادند و در نهایت با ۴۰ نفر مقدمات برنامه را انجام دادیم . همه مقدمات فراهم شد برای نیشابور گردی یک روزه . جمعه ساعت ۶ و نیم تا ۷ همه در محل قرار حاضر بودند و حرکت کردیم . طبق معمول همه شاد بودند و پر انرژی برای یک روز عکاسی گروهی . وجود افرادی با تجربه مثل جناب سیدی در کنار کار آموزانی که به بهانه این برنامه ها به جامعه عکاسی پیوسته بودند هم در نوع خودش جالب بود. در کنار هم برنامه آغاز شده بود و به مسجد چوبی نیشابور رسیدیم . اطلاعات لازم توسط عارف جلایری و حسین کاظمی سرپرستان برنامه ، در اختیار اعضا قرار داده شد و با توجه به نکات ، اعضا به عکاسی در ژانرهای مختلف پرداختند .
طبق معمول آقای جلایری دوربینش را نیاورده بود و فقط مدیریت میکرد ‌ و حسین کاظمی هم راهنمایی های لازم را خدمت اعضا قرار میداد . بهرحال وجود یک با تجربه در امر سرپرستی و هم چنین وزنه محکم در امر ایرانگردی مثل جناب کاظمی برای همه پشتگرمی بود و برنامه ها را شکل جدی تری به خودش میداد .
بعد از چند ساعتی عکاسی در فضای دهکده چوبی نیشابور ساعت ۱۲ ظهر همه را فراخواندیم و صحبتهای پایانی در باره منطقه و محل در اختیار قرار دادیم ‌.
اعضا دوباره سوار اتوبوس شدند و به سمت مقبره خیام براه افتادیم . طبق هماهنگیهایی که از قبل حسین کاظمی با اماکن و میراث فرهنگی انجام داده بود، عکاسی در فضای مقبره خیام را با امنیت و آسایش آغاز کردیم ‌.
عده ای عکس میگرفتند و عده ای مشغول صرف نهار در فضاهایی که در اختیار قرار داده شده بود .
مشکلی نبود و همه آزادانه عکاسی میکردند . پس از گذشت ۲ ساعت در محل مقبره همه جمع شدیم و صحبتهای پایانی را انجام دادیم . و شروع به گرفتن عکسهای یادگاری گروهی کردیم ‌. دوستان را ساعت ۳ به اتوبوس فراخواندیم و راهی مشهد شدیم . در مسیر بازگشت در کنار توربینهای بادی دیزباد توقف کردیم و دوستان دوباره مشغول عکاسی از فضا شدند . اما اینبار توقف ما در حد ۲۰ دقیقه بیشتر نبود . در نتیجه دوباره سوار بر اتوبوس به مسیر بازگشت ادامه دادیم .
ساعت ۶ عصر به مشهد رسیدیم و بعد از خداحافظی و خوش و بش با اعضا برنامه را به پایان رساندیم .
در نهایت تشکر میکنیم از مدیریت گروه و سرپرست برنامه ها و همچمین مسوولین دهکده چوبی و رییس میراث فرهنگی نیشابور

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده naderjlyr
بارگذاری بیشتر در فعالیت های پیشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *