خانه فعالیت های پیشین برنامه عکاسی – روستای یدک ۲

برنامه عکاسی – روستای یدک ۲

0 ثانیه خوانده شده
0
0
131
یدک قوچان

  درباره روستای یدک قوچان

  درباره روستای یدک قوچان

  این روستا سرچشمه رود اترک میباشدوامامزاده بابا حجی در بالا دست این روستا قرار دارد و ازجاههای دیدنی آن میتوان به امامزاده بابا حجی وآبشارهای .گول و زیو. کوهها سر به فلک کشیده.  چراهگهای سرسبز و بسیار دیدنی و چشمه سارهای فراوان آن اشاره کرد این روستا بالاتر ازسد تبارک آباد قرار دارداین روستای دارای قدمت بسیار است به طوری  که بقای چهارروستای ویران شده قدیمی که محل اسکان قدیم مردم روستا بوده در اطراف ان دیده می‌شود این روستا از سمت شمال به مناطق جنگلی حفاظت شده با پوشش درختان سرو که در زبان محلی به آن کماس گویند متصل می باشد. با مردمانی متدین  با اطلاعات دینی مطلوب  دارای پنج مسجد و برخودار از عالمان  اثر گزارکه هرکدام از انان در زمان خودشان برکت زیادی داشته اند. شغل اصلی انان  دامداری  و باغداری است محصولات باغی این روستا  گردو.زردالو.سیب .گیلاس .گلابی و دیگر محصولات باغی می باشد گویش مردمان  ان کرمانجی است . گویش ( تاتی) نیز در بین افراد مسن هنوز کاربرد دارد.

  نکات قابل توجه برای شرکت کنندگان

  1. دوستان عزیز که در برنامه شرکت میکنید ، لطفا سر وقت یعنی قبل از ساعت ۶ صبح در محل امامت ۱۹ حاضر باشید،چرا که ما بدون تاخیر راس ساعت حرکت میکنیم.
  2. انتظار داریم پوشش مناسب و حجاب کافی در خور شخصیت یک هنرمند را دارا باشید ، چرا که منطقه روستایی خواستار این خصوصیات میباشد.
  3. لطفا با مسوولین و تیم اجرایی همکاری و مساعدت بخرج دهید تا برنامه با نظم بهتر اجرا شود .
  4. بعلت فصل و دمای پایین منطقه کوهستانی. پیشنهاد میکنیم لباس گرم و پوشاک مناسب داشته باشید .