خانه فعالیت های پیشین اردوی متفاوت به منطقه کویر مصر

اردوی متفاوت به منطقه کویر مصر

0 ثانیه خوانده شده
0
0
39

  اردوی متفاوت کویر مصر :

  تاریخ : سه شنبه ۲۰ بهمن ماه ۹۴

  ساعت حرکت : مشهد ۲۲:۰۰شب 

  هزینه ثبت نام : ۳۲۰۰۰۰ هزار تومان

  photo_2016-01-18_00-12-54

  مصر نام‌های پیشین : چاه دراز، کلاته یوسف، مزرعه یوسف)، روستایی از توابع شهرستان خور و بیابانک در استان اصفهان است. این روستا در دشت کویر ایران و در ۴۵ کیلومتری شرق جندق و در ۶۰ کیلومتری شمال خور واقع شده است. روستای مصر یا کویر مصر درست در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان قرار دارد. مصر به همراه دو روستای بسیارکوچک دیگر به نامهای امیرآباد و فرحزاد دریک خط شمالی– جنوبی به طول حدود ۶ کیلومتر واقع شده‌اند.این روستا یکی از مناطق جذاب گردشگری ایران به‌حساب می‌آید و نام دریای شنی کویر مصر برای بسیاری از طبیعت‌گردان آشناست. بخشی از فیلم خیلی دور، خیلی نزدیک در این روستا فیلم‌برداری شده‌است.
  وجود چاه آب عمیق، سرسبزی منطقه بیابانی و کشت درخت گز و … جهت جلوگیری از جابجایی شن‌های روان، بلوار به عرض حدود ۵۰ متر داخل روستا، وجود خانه‌های قدیمی و بازسازی آنها جهت اسکان توریست، موتور سواری، شترسواری در کویر و از همه مهمتر وجود نیزارهایی وسیع و سرسبز در فاصله ۵ کیلومتری روستا و وجود تپه‌های شنی در اطراف آن از جمله عواملی هستند که باعث جذب توریست در دل کویر گشته است و حضور توریست‌های خارجی برای دیدن عجایب کویر مرکزی ایران در آن فراوان است. بسیاری از منجمان ایرانی و خارجی آسمان صاف و تاریک این مکان را برای برپایی کارگاه‌های رصدی خود انتخاب می‌کنند و همچنین بسیاری از عکاسان از طبیعت کویری آنجا برای عکاسی استفاده می‌نمایند.

  توضیحات برنامه :

  دوستان عزیز ،  رعایت قوانین شرط حضور شما دوستان است :
  لطفا در ساعت تعیین شده در محل قرار حاضر باشید.ساعت ۲۱ به علت مسافت زیاد بعلت مسافت زیاد و فشردگی برنامه جهت برقراری نظم بیشتر ، در نظر گرفته شده.
  هزینه ای که در نظر گرفته شده ، شامل : ایاب و ذهاب _  صبحانه ، نهار و شام ، تفریح حای جانبی در کویر ، اسکان  میباشد.
  لطف کنید در برنامه تحت فرمان سرپرستان باشید تا نظم همیشه برقرار بماند.
  عارف جلایری بعنوان لیدر و معرف مناطق و همچنین عکاس راهنما برای این برنامه در نظر گرفته شده.
  تمامی برنامه های بصورت گروهی انجام میشود و تمامی فعالیتهای شما باید به سرپرست مربوطه گزارش داده شود .
  به هیچ عنوان برنامه فردی و مسیر فردی برای خود انتخاب نکنید . تمامی فعالیتها برنامه ریزی شده .
  شبهای کویر همیشه سرد بوده و نیاز هست پوشاک مناسب برای این برنامه بهمراه داشته باشید ( بعضی از برنامه ها در شب برگزای میشود )
  امکان ثبت نام همراه ( غیر عکاس ) در این برنامه امکان پذیر است .
  نظافت ، رعایت ادب و شئونات شرط لازم است.